Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Ağustos 21, 2014, 09:54:02 ÖÖ
480 Mesaj 312 Konu Gönderen: 863 Üye
Son üye: snagewest
Öğretmen Hattı  |  Branşlar  |  İlköğretim 1. Kademe  |  3. Sınıf  |  MATEMATİK BEYİN JİMNASTİĞİ SORULARI 0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1]
Gönderen Konu: MATEMATİK BEYİN JİMNASTİĞİ SORULARI  (Okunma Sayısı 9325 defa)
MERAKLİ
Site Editörü

Çevrimdışı Çevrimdışı

« : Kasım 06, 2008, 09:35:14 ÖÖ »

MATEMATİK BEYİN JİMNASTİĞİ SORULARI
Sevgili öğrenciler,
Soruları okurken sözcükler arasındaki ipuçlarını dikkatlice okumaya çalışınız.
Çünkü bu sorular sizin matematik bilginizin yanında, dikkatinizi ve anlama yeteneğinizi
de ölçecektir.
1. Bir sarmaşık her gün bir önceki boyu kadar uzuyor. Salonun duvarının yarısına kadar
10 günde uzuyor. Sarmaşığın boyu duvar boyuna kaç günde eşit olur?
2. 5 kişi 5 portakalı 5 dakikada yerse, 1 kişi1 portakalı kaç dakikada yer?
3. Öbür gün Pazartesi, evel gün hangi gündür?
4. Ali, Oya’dan 5 yaş büyük, Can’dan 3 yaş küçüktür. Can, Oya’dn kaç yaş büyüktür?
5. Gizem’in babası 1 elmanın yarısını 1 dakikada yemiştir. 3 elmayı kaç dakikada yiyebilir?
6. Bir kişi 7 günde 10 ekmek yemektedir. Aliler 7 kişi olduğuna göre 1 günde kaç
ekmek yerler?
7. Bir koyunu 15 dakikada yiyen 2 kurt, yarım saatte kaç koyun yerler?
8. Burak bana dedi ki:
“Aklında bir sayı tut. Tuttuğun kadar da annen için tut ve ekle. Benim için de 10
sayısını tut ve onu da ekle. Topladıktan sonra yarısını çıkar at. Diğer yarısından da
annen için tuttuğun sayıyı annene geri ver. Geriye 5 kalır” dedi.
Burak 5 sayısını nasıl buldu?
9. İki anne, iki kız 3 muzu hiç parçalamadan birer tane aldılar. 4 kişi gibi gözüken bu
kişiler nasıl oldu da birer tane muz aldılar.
10. Arda ile Sergen ellerinde bulunan meyvelerden bir kısmını aralarında değiştirmek
istiyorlar. Aralarında şöyle anlaşıyorlar.
1 muz 4 elma ile, 1 elma 2 ceviz ile, 1 muz 12 kestane ile değiştirilirse, 6 kestane
kaç ceviz ile değiştirilir?
Başarılar
Sayfa: [1]
Öğretmen Hattı  |  Branşlar  |  İlköğretim 1. Kademe  |  3. Sınıf  |  MATEMATİK BEYİN JİMNASTİĞİ SORULARI « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer: